ברזים

ברזים אלקטרוניים

להבדיל מברזים ידניים רגילים שנוטים להשאירם פתוחים זמן רב או רק באופן חלקי, ברזים אלקטרוניים נחשבים לחסכוניים הרבה יותר מכיוון שנסגרים בצורה אוטומטית עם תום השימוש בהם ובכך מצמצמים משמעותית את הצריכה ועלויות הקשורות במים. מרבית השטחים הציבוריים מתאפיינים בשימוש מסיבי במים על ידי כמות גדולה יחסית של אנשים. ברז בעל מנגנון המבוסס על שיטת "ללא מגע" עשוי להקטין בצורה דרמתית את התפשטותם של חיידקים שונים באוויר ומשפר את רמת ההיגיינה באותו מקום ציבורי.

יתרונות

חלק מהאנשים צוברים הנאה מרובה מבחינת עמידותם של הידיות. המשמעות של הדבר היא שידיות רגישות ועדינות במיוחד יכולות להיהרס לגמרי בעקבות כך ובצורה הדרגתית להוביל ללא מעט בעיות ותקלות לצד הוצאות נלוות ומיותרות. במערכות של מזרמים או ברזים אלקטרוניים לא נעשה כלל שימוש בידיות, מה שמבטל לגמרי את ההיתכנות של בעיות כאלו ואחרות בעתיד הקשורות להשחתת הידיות או לשימוש בכוח רב במסגרת הפעלתן. שימוש זה אם כן יכול לחסוך את אותן ההוצאות הנדרשות לתיקון הבעיות הנ"ל.

חיסכון במים ושמירה מרבית על ההיגיינה

ברזים ומזרמים אלקטרוניים מגיעים בעיצובים מרשימים ומחומרי גלם איכותיים ועמידים כמו מתכת אחת ואחידה שאיננה כוללת בתוכה חלקים נעים. בדרך כלל נהוג לעשות שימוש בחומרי ניקוי כימיים יקרים במיוחד על מנת לנטרל ריחות חריפים שעולים מחדרי שירותים הנמצאים במקומות ציבוריים. ריחות אלו מופיעים בעקבות אי הדחה של המים בשירותים לאחר תום השימוש בהם. שימוש במזרמים או בברז אלקטרוני מבטיח לנו למעשה כי ההדחה של המים בשירותים תתבצע באופן אוטומטי לאחר השימוש.

עלויות והוצאות

עלויות התפעול והתחזוקה אם כן של חדרי שירותים במקומות ציבוריים מצטמצמות תודות להיעדר הצורך לרכוש כימיקלים יקרים לניקוי ונטרול הריחות החזקים במקום. ברזים אלקטרוניים לרבות מזרמים אוטומטיים אינם נדרשים למגע אנושי כדי להפעילם ובכך למעשה הולמים לגמרי את הדרישות של ה- ADA האמריקאי. מוצרים אלו מקלים בנוסף על אנשים בעלי מוגבלויות פיזיות כאלו ואחרות. תודות לשיפור ניכר בטכנולוגיית החיישנים לצד השימוש בבטריות, כיום אין צורך בחשמלאי מוסמך להתקנת ברז אלקטרוני.